Miejsce Modoka

(sala 003 – DKIG)

 

W tej sali będziecie mogli zagrać w różne gry retro na sprzętach, takich jak:

Atari 2600, Pegasus, NES, Super Nintendo, Nintendo 64, PlayStation 2, Sega Master System, Sega Mega Drive, a także czterech stanowiskach PC z lat 90!

 

Sobota

 

11:00 – turniej w Tetrisa - największa ilość punktów w określonym czasie.
13:00 – Mario kart 64 - turniej wyścigowy.

Niedziela

11:00 – Super Mario Bros. - poziom 1-1 na czas.
13:00 – Dyna Blaster - turniej w trybie "vs".

 

Sala Ironmana

(sala 009 – strefa Esport)

 

Sobota

Turniej w Lol'a 5v5

Turniej dla drużyn, które przeszły eliminacje. Jak co roku dostarczy nam wiele emocji związanych z rywalizacją. Zobaczymy, która drużyna będzie najlepsza. Gramy systemem Bo1 z wyjątkiem finału, gdzie zagramy systemem Bo3. Wszystko będziecie mogli śledzić na naszym streamie! Mecze będę komentować specjalni komentatorzy, dodatkowo po każdym spotkaniu będzie studio!

10:00 – Rozpoczęcie rozgrywek!

Turniej HS

Jak co roku odbędzie się turniej w klimacie karczmy dla graczy! Będzie on rozgrywany w systemie Bo3, a od ćwierćfinałów w systemie Bo5! Zmagania będziecie mogli oglądać na streamie!

20:00 – Rozpoczęcie rozgrywek!

 

Niedziela

Turniej w Lol'a 1v1

Zapisy na turniej odbywają się już od soboty 23.03.2019 w sali Ironmana (009). Do turnieju przystąpi 64 graczy i będą grać do pierwszej krwi, zniszczonej wierzy lub do zabicia 100 stworów. Wyłonimy najlepszego gracza w systemie drabinkowym!

10:00 – Rozpoczęcie rozgrywek!

 

Stream w sali Oracle

(sala 010)

 

W tej sali, będziecie mogli obejrzeć stream ze wszystkich turniejów e-sportowych jakie odbywać się będą na konwencie!

 

Szkoła X-Menów

(sala 104 – sala panelowa I)

 

Sobota

 

10:00-10:45 Pola Nowicka „Zagubieni w akcji, czyli survival po wyspiarsku”

Jak przetrwać z grupą ludzi na wyspie? Jak ułatwić sobie ciężkie życie rozbitka, a czego kategorycznie nie robić? Dlaczego warto szanować jedynego na wyspie medyka? W oparciu o kultowy serial "Lost" ("Zagubieni"), inne dzieła filmowe oraz własne przeżycia i przemyślenia, postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania. Zapraszam do dzielenia się pomysłami i udziału w dyskusji.

11:00-11:45 Yaki Kingu „Japonia kraj dobrych i złych bohaterów oraz postaci”

Wykład przybliży słuchaczom wszechobecną koncepcję dobrych i złych postaci i bohaterów w Japonii, opisując najbardziej znane postacie, zabiegi marketingowe i PR, wykorzystywane przez małe firmy oraz instytucje państwowe. A także codzienne życie w kraju pełnym maskotek i postaci, a nawet pracę jako jedna z nich.

12:00-12:45 Dr. Marcin Hundert„Kto się boi Zombi?”

Nieumrali są straszni i przerażający. Jedzą żywych, uwielbiają głównie tę część naszego ciała, której obecnie rzadko się używa. Skąd się wzięli? Gdzie się pojawiają? I kto boi się ich najbardziej? Spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania.

13:00-13:45 Inne Medium„Słowiańskie duchy i demony - pierwotne moce zapomnianego świata”

Demony i duchy słowiańskiego świata to jeden z najciekawszych aspektów zapomnianej historii naszych przodków. Ci tajemniczy władcy nocy, jezior i lasów byli niegdyś wszędzie wokół nas. A kwestia tego czy chcecie poznać ich historię, zależy już tylko od was.

14:00-14:45 Legio XX Rapax „Stereotypy o starożytnym świecie”

Skórzane pancerze w starożytnym świecie? Dlaczego nie były one praktyczne? A co ze skórami wilków? Przyjdź, postaramy się sprostować parę mitów o starożytnym świecie.

16:00-16:45 Arshania „Techniki tworzenia cosplayu"

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak cosplayerzy wykonują swoje bronie czy elementy pancerza? Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w cosplayowe materiały oraz jak z nimi pracować? Jeśli tak, to zapraszam na prelekcję poświęconą tej tematyce! Nie zabraknie sprawdzonych trików, dobrych rad i technik, które możecie wykorzystać później do tworzenia własnych strojów!

17:00-17:45 Spotkanie z grupą WIP Bros.

18:00-18:45 Miko „Podstawy szycia dla Cosplayerów”

Jeśli chcesz zabrać się za swój pierwszy strój lub nie czujesz się na siłach w szyciu, to czas i miejsce dla ciebie! Na mojej prelekcji pomogę wam z doborem tkanin, maszyny do szycia, jak i pokaże skąd brać formy i szablony do wykrojów! Uczestnicy spotkania dostaną nawet gotowe szablony do kołnierza koszulowego, bo nawet uszycie koszuli nie jest takie straszne.

21:00-21:45 Mystery TV „Niewyjaśnione zbrodnie”

Ekipa MysteryTV zaprezentuje zbrodnie, które wstrząsnęły całym światem, zaś ich sprawcy pozostają nieuchwytni do dziś. Teorie spiskowe, podejrzani oraz tropy, które ostatecznie nie doprowadziły do rozwiązania tajemnic.

22:00-22:45 Katarzyna Mikołajczewska „Bajki ciocia Kasi”

Lubicie słuchać bajek? W takim razie to coś idealnego dla Was! Ciocia Kasia zna najlepsze bajki na dobranoc! Niektóre ciekawe, niektóre zabawne, jeszcze inne mrożące krew w żyłach. Polecam zabrać kocyk i kakałko!

23:00-??:?? Mystery TV„CreepyPasta LIVE”

Lektor filmowy Jakub Rutka zaprasza na wieczór z opowiadaniami grozy czytanymi na żywo! Lektorowi towarzyszą członkowie ekipy MysteryTV, zaś całość okraszona jest mroczną muzyką i niepowtarzalnym klimatem.

Niedziela

10:00-10:45 Mystery TV „Warsztat Pisarski”

Podczas panelu członkowie MysteryTV przedstawią istotne informacje na temat tworzenia własnych opowiadań. Słuchacze poznają następujące zagadnienia:

 • "Od pomysłu do przemysłu", czyli proces powstawania opowiadania. Dokładnie opisany schemat tworzenia strasznych historii, oparty na przykładach opowieści autorstwa MysteryTV jak "14 Nawiedzonych Nocy", "Dualistic", "Mortsville" czy "Czas Z", które łącznie na kanale obejrzało ponad 3 miliony osób.

 • Kreowanie opisów, postaci i świata przedstawionego, poparte wieloma przykładami.

 • Najczęstsze błędy popełniane przez twórców opowiadań oraz jak się ich ustrzec.

 • Zakończenie, czyli najważniejsza część opowiadania. Co zrobić, aby było dobre oraz przykłady złych zakończeń.

 • Pojedyncze opowiadanie a seria - różnice przy tworzeniu scenariusza pojedynczych opowiadań oraz serii odcinkowych.

 • Czego się boimy? Omówienie najpopularniejszych motywów wykorzystywanych w creepypastach, opowiadaniach grozy oraz rozwiązania jakie wybierają autorzy .

 11:00-11:45 Martyna i Adam „Disney Songs Challange”

Czy uważasz się za fana/fankę Disney'a? Czy sądzisz, że zdołasz sprostać wyzwaniu rodem z "jaka to melodia"? Tutaj sprawdzisz swoją wiedzę, słuch i refleks, a także miło spędzisz czas w gronie innych, rządnych rywalizacji fanów Disney'owskich produkcji. Zapraszamy!

12:00-12:45 Patryk Ziehlke „Stereotypy w fantastyce”

Analiza podobieństw pomiędzy przedstawieniami tej samej rasy w różnych dziełach fantasy.

 

Kryjówka Condiment King'a

(sala 107 – FOR YOU)

 

Dobre wieści dla głodomorów! Jeżeli w trakcie KoKonu dopadnie Was głód, albo zwykła ochota na to, żeby dobrze zjeść, to przekąski, napoje oraz domowy obiadek zaoferuje Wam For You.

 

 

Planszówkownia Jokera i Harley

(sala 110)

 

Dzięki Klubowi Gier Fantastycznych we współpracy z wieloma wydawnictwami będziecie mogli zagrać w wiele ciekawych gier i rozegrać masę emocjonujących turniejów. W działającej przez 24h wypożyczalni będziecie mogli wypożyczyć i zagrać w takie tytuły jak: "Dice City", "Plażing", "Vallhala" "Vudulhu", "Sabotażysta", "Magic Maze" i dziesiątki innych tytułów. Członkowie "KGF" chętnie pomogą w doborze gry, wytłumaczą zasady, a także przygotują naukę gier turniejowych przed każdym turniejem. Wypożyczalnie poprowadzi Klub Gier Fantastycznych.

 

14:30 – 16:00 – Planszówkownia przeniesiona do Szkoły X-Menów (sala 104).

19:00 – 21:00 – Planszówkowa przerwa.

 

TURNIEJE

 

Vudulhu - Black Monk

Rzucanie klątw na swoich kumpli jest super. Nie dość że jest to śmieszne, to jeszcze wredne! A co jeśli połączymy tą zabawę z Cthulhu? Rzucaj mroczne, zwariowane klątwy, zbieraj punkty i wygrywaj!

Turniej: Sobota 12:00

 

Jungle Speed - Rebel

Liczy się refleks, spostrzegawczość i zręczność. Dokładnie, to jest Jungle Speed! W tej zwariowanej grze zręcznościowej chodzi o pozbycie się wszystkich swoich kart łapiąc drewniany totem. Czy uda ci się być pierwszym?

Turniej: Sobota 16:15

 

Eksplodujące Kotki – Rebel

Powolutku, uważaj... Uff to tylko arbuzokot. Eksplodujące Kotki to gra imprezowa, która pozwala nam się wcielić w sapera i przy okazji ponaprzykrzać innym. Każdy z graczy musi po kolei dobrać jedną kartę. Jeśli to nie bomba gra dalej i zagrywa karty.

Turniej: Sobota 17:30

 

Munchkin - Black Monk

Kochacie Rpg? Munchkin to kwintesencja ER PE GIE! Chodzenie po lochach, zdobywanie skarbów, zabijanie potworów, podkładanie innym graczom nogi. Sama przyjemność!

Turniej: Sobota 20:30 (sala 201)

 

Summoner Wars

Zapraszamy na turniej Summoner Wars w nocnych klimatach! Summoner Wars to karcianka połączona z grą planszową. Zapewniamy talie. Łącznie 32 armie, każda z innym summonerem, jest z czego wybierać. Zapraszamy wszystkich graczy, od początkujących do zaawansowanych. Zapewniamy naukę gry oraz super fun. Przewidziana jest nagroda dla uczestników

Turniej: Sobota 23:59

 

Wirus! - Trefl

Wirus! to imprezowa gra w której będziemy budować ludzkie ciało. Ale będziemy je także bronić przed wirusami i podkradaniem organów!

Turniej: Niedziela 11:00

 

Sabotażysta Zaginione Kopalnie - G3

Legendarny Sabotażysta w nowej odsłonie! Tym razem zamiast kopalni będziemy zwiedzać las, unikać trolli i krasnoludów z przeciwnej wioski. Wszystko to tylko po to, żeby zdobyć jak najwięcej złota!

Turniej: Niedziela 12:30

 

Niezłe Ziółka - Granna

Niezłe Ziółka to gra o hodowaniu roślin i przesadzaniu. Prosta, przyjemna i do opanowania w 5 minut!

Turniej: Niedziela 14:30

 

W tej sali spotkacie również ludzi z „Planszówkowego Konina”! Na ich stanowisku zagracie w gry takich wydawnictw jak Fox Games, Lucrum Games czy Galakta.

Członkowie „Planszówkowego Konina” równie chętnie pomogą Wam w doborze gry, a także wytłumaczą jej zasady.

 

Sala Batmana

(sala 201 – sala rysunkowa)

Sobota

10:00 – 12:00 - strefa swobodnego rysowania

Czas na wyżycie się artystyczne. Tak po prostu ;)

 

Następnie przechodzimy do zajęć z robotyki, zorganizowanych przy współpracy z TwójRobot.pl. Uczestnicy biorący udział w warsztatach, będą mieć możliwość zbudowania oraz ulepszenia robotów, za pomocą których stoczą między sobą walki. Maksymalna ilość uczestników w grupie – 14 osób, czas trwania zajęć dla jednej grupy 45 min.

Plan zajęć:

12.00 – 12.45 Grupa I;

13.00 – 13.45 Grupa II;

14.00 – 14.45 Grupa III;

15.00 – 15.45 Grupa IV.

16:00 – 17:30 – warsztaty rysowania postaci.

Jeśli macie kłopoty z rysowaniem postaci, albo chcielibyście udoskonalić swoje umiejętności to serdecznie zapraszamy!

17:30 – 19:00 – konkurs rysunkowy na bohatera albo złoczyńcę.

19:00 – 20:00 – strefa swobodnego rysowania.

 

Niedziela

 

10:00 – 12:00 – strefa swobodnego rysowania.

12:00 – 14:00 – rysowanie na dużym formacie Heroes vs. Villains.

14:00 – 16:00 – strefa swobodnego rysowania.

 

Miejsce Black Canary

(sala 202 – sala muzyczna)

 

UltraStar

Kokon stoi grami muzycznymi. Co powiecie na grupowe Karaoke w rytmach ulubionych piosenek z całego świata? Najlepszym lekarstwem na nocne napady śpiewu jest mikrofon i dobre głośniki. Zapomnijcie na chwilę o walce dobra ze złem i pokażcie, na co was stać. Uwaga! Bardzo integrujące!

Turniej: Sobota 17:00

 

Dropmix

Dropmix jest muzyczną karcianką twórców Rock Banda, w której udział może wziąć do czterech graczy. Każdy z nich zdobywa punkty poprzez wystawianie kart, a przy tym miesza ze sobą linie melodyczne popularnych piosenek, tworząc przeróżne remixy. Gra na rynku pojawiła się stosunkowo niedawno — we wrześniu 2017 roku i dalej nie miała oficjalnej premiery w naszym kraju!
Gracze mają do wyboru jeden z czterech dostępnych trybów: Clash mode, Party mode, Freestyle oraz Puzzle mode. Brzmi interesująco?

 

OSU!

Click the circles! Nie mogło zabraknąć OSU! Dla miłośników gier zręcznościowych na sali muzycznej OsuPoli przewidujemy 4 pełne stanowiska z tabletami i klawiaturami mechanicznymi. Przez cały czas trwania konwentu, będziecie mogli wziąć udział w walce pomiędzy dwoma stronami: Dobrem i Złem. Za którą się opowiesz? Do wygrania będą nagrody za najlepsze wyniki. ;)

Niedziela 13:00 – Wyłonienie zwycięzcy!

 

 

Sala Two Face'a

(sala 204 - RPG)

 

Lochy! Potwory! Pułapki! Smoki!

W Sali RPG wcielicie się w dzielnych bohaterów, mierzących się z fantastycznymi zagrożeniami. Ekipa „To ja go tnę” zabierze was w magiczny świat awanturników i przygód. Będziecie się świetnie bawić, niezależnie od tego czy dopiero poznajecie świat gier fabularnych, czy jesteście już zasłużonymi turlaczami kostek. Na sesjach w systemie Dungeons & Dragons (Lochy i Smoki) wystąpicie przeciwko mrocznemu Kultowi Smoka w opowieści "Opór w Phlan", bądź do Mulmester, pełnego zagrożeń "Miasta Niebezpieczeństw". Razem z Mistrzami Gry rozegracie przygody, które na długo zapadną w waszej pamięci.

ZAPISY – Zapisy na sesje odbywają się przy sali Two Face'a (204 – II piętro) na korytarzu, na odpowiednim stanowisku, tam też znajdziecie opisy przygód i godziny, w jakich będą rozgrywane.

NAGRODY – Dla najbardziej zaangażowanych graczy przewidzieliśmy nagrody. Darmowe egzemplarze gry "Fajerbol: Czas Orków" w wydaniu ekskluzywnym, dostępnym tylko

na Kokonie 2019. Świetny system, idealny do rozpoczęcia samodzielnej przygody z grami wyobraźni.

 

Sobota

 

18:00 -– „Warsztat Mistrza Podziemi”

Tworzenie scenariusza i kampanii RPG. Porady i sposoby na to, jak stworzyć własny scenariusz albo nawet całą kampanię, a następnie ten swój twór poprowadzić.

21:00 – „Statki kosmiczne na sesjach RPG”

Ta często traktowana po macoszemu lokacja daje Mistrzowi Gry dużo ciekawych możliwości, które tylko czekają na poprowadzenie.

 

Akademia X-Menów

(sala 207 - Sala Panelowa II)

 

Sobota

 

10:00-10:45 Lidia Brońska „H2O: Tajemnice głębin - Syreny, Kranek, mityczna Nessie - ile w nich prawdy? Czy potwory morskie mają rację bytu?”

W celu odpowiedzenia na powyższe pytania, prelekcja prezentuje relacje domniemanych świadków, a także zdjęcia rzekomych potworów, a co za tym idzie: naukową próbę wyjaśnienia ich legendy. Zajmiemy się również analizą falsyfikatów szkieletów syren,

a także ich motywu w sztuce i popkulturze, który wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych i najbardziej fascynujących motywów w historii.

11:00-13:00 Tomasz "Kafar" Kaźmierczak oraz Aleksandra "Lusia" Adamek „GO - Najłatwiejsza gra na świecie ale czy na pewno?- Krótkie warsztaty o GO zakończone turniejem”

Nie wiesz czym jest Go? A może nigdy nie miałeś możliwości spróbować zagrać w jedną z najstarszych gier planszowych na świecie? Wpadnij do Akademii X-Menów (sala 207),

w której będziesz mógł poznać zasady, kulturę oraz super ciekawostki związane

z przeogromnym międzykontynentalnym światem tej gry oraz wziąć udział w pierwszym Konwentowym turnieju Go.

13:15-14:15 Bartłomiej Bolczyk „Finał nowej trylogii - co przyniesie Epizod IX Gwiezdnych Wojen?”

Rozwiązania fabularne, które mogą pojawić się w zwieńczeniu trylogii sequeli Star Wars, garść plotek i spojrzenie na poprzednie części pod kątem wątków, które prawdopodobnie znajdą się w grudniowym filmie. A na koniec konkurs.

16:00-18:00 Trysiu, Krarzer i Kluseczka „Pokemon GO - turniej, wymiany i wiele więcej!”

Szukacie jakiś pokemonów, aby uzupełnić pokedex? Chcecie sprawdzić jak wasi towarzysze radzą sobie w walce? Czy może polujecie na jakiegoś specyficznego lucky, szczególnie po community Day z Treecko? Serdecznie zapraszamy na turniej z nagrodami, który wyłoni najsilniejszego gracza w rejonie Konińskim!

Zasady:

 1. Zapisy odbywają się na konwencie w kąciku Music Maister'a (sala 001).

 2. Turniej może odbyć się w przedziałach 4-8-16-32-62 osoby. Jeśli zapisze się 19 osób to turniej odbędzie się dla pierwszych 16, które zapisały się najszybciej.

 3. Każdy z graczy musi wybrać 6 swoich poków, których nie będzie mógł zmienić

 4. Pokemony nie mogą się powtarzać.

 5. Jako, że nie chcemy ograniczać picków, turniej odbędzie się w „Master League” z Ban listą legend: Articuno, Zapdos, Molters, Mewtwo, Mew, Raikou, Entei, Suicine, Lugia, Ho-Oh, Celebi, Regirock, Regice, Registeel, Latias, Latios, Kyorge, Groudon, Rayquaza, Deoxys (wszystkie formy), Dialgia, Palkia, Heatran, Giratina, Cresselia, Darkrai, Arceus, Meltan/Melmetal.

 6. Walki odbywają się w systemie Bo3 7. W przypadku remisu zawodnicy rozgrywają czwartą rundę o wygraną 8. Nagradzane są pierwsze trzy miejsca.

18:15-19:00 Adam Dereszewski „Superbohaterowie i superłotry, którym po latach dano szansę”

Krótka prezentacja o postaciach, które w komiksach pojawiły się na chwilę, potem zniknęły na długo, tylko po to, żeby po latach powrócić w chwale. Czy fani ich pokochali, czy raczej żałowali, że ci ujrzeli światło dzienne? Zapraszam do dyskusji.

21:00-22:30 Legio XX Rapax„Uzbrojenie rzymskiego legionisty”

Legioniści nosili nie tylko segmentaty! Co z barbarzyńską kolczugą? A buty? Inne kultury? Przyjdź, zobacz, posłuchaj, a może i przymierz to co noszono 2000 lat temu ;)

 

Niedziela

 

10:00-10:45 Wojtek „Arathar" Budzyński oraz Krzysztof „Gantoris" Kunicki„Joanny d'Arc XXI wieku – czyli o Kapitan Marvel, Wonder Woman i wielu innych słów kilka” We współczesnym świecie dużo mówi się o nierówności płci na niekorzyść płci pięknej.

Jednak filmy starają się temu zaradzić (co wywołuje kontrowersje wśród niektórych grup) i na ekranach kin możemy coraz częściej zobaczyć superbohaterki, wojowniczki

lub po prostu kobiety, które nie dają sobą pomiatać. Na prelekcji przedstawimy wam kilka z nich, a pod koniec szerzej porozmawiamy o najnowszej „Kapitan Marvel" (UWAGA SPOILERY).

11:00-12:00 Jakub Ścibor Ratajczyk„J.R.R Tolkien - największy plagiator w historii”

Panel będzie dotyczył, literackich oraz kulturowych inspiracji Tolkiena. Wraz z uczestnikami postaramy się prześledzić jakie utwory literackie wpłynęły na twórczość pisarza, z uwzględnieniem biografii Ojca Śródziemia. Panel w dużej mierze będzie oparty na fakultetach prowadzonych na Wydziale filologii polskiej i klasycznej UAM, przez doktora Mateusza Boukrkane.

12:15-13:00 Kamil „Kula” Kulczewski „Assassin's Creed Trip: Wenecja”

Rok 2018, para młodych asasynów, podążająca ścieżką najznamienitszych członków bractwa, rozpoczyna swoją pierwszą przygodę. Ich celem jest Wenecja, w której mają wypełnić jedno zadanie - odnaleźć wszystkie miejsca po których stąpał Ezio Auditore. Czy udało im się wypełnić misję? Jak bardzo różni się miasto od projekcji Animusa? Możesz się o tym przekonać podczas prelekcji.

13:15-14:00 Adam Dereszewski „Grupy bohaterów i złoczyńców, które na ekranie pojawiły się w niepełnym składzie”

Chcesz dowiedzieć się jak zaadaptowano Fantastyczną Czwórkę z tylko trzema bohaterami? Ciekawi cię lub frustruje, że w "Infinity War" nie poznaliśmy wszystkich popleczników Thanosa? Przyjdź i pogadajmy o tym!

 

Składanie z Paper Man'em

(sala 212 – Dorigami)

Dorigami to projekt zakręconych pasjonatów, powstały w 2012 roku. Naszą pasją jest japońska sztuka składania papieru – origami. Wiemy o nim chyba wszystko i chętnie zagniemy Cię naszą wiedzą! Zapraszamy Cię do sali, w której króluje celuloza i dobra zabawa.

Sobota

10:00-13:00 Poskładajmy sobie dzień dobry.

Dopiero przybyłeś na konwent? Nie wiesz, co ze sobą zrobić, a w dodatku uważasz, że masz dwie lewe ręce? Zapraszamy na lekcję origami – od zera. Nauczysz się podstawowych zgięć, poznasz zasady rządzące kartką papieru i złożysz kilka prostych modeli. Wystarczy nieco chęci.

13:00-16:00 Warsztaty otwarte

Przychodzisz, składasz co chcesz i ile chcesz – proste, czyli innymi słowy: wolne składanie. Albo szybkie, to zależy od Was :D

16:00-17:00 Przerwa*

17:00-18:00 BLOK KONKURSOWY!

Myślisz, że jesteś mistrzem origami? Że kartka papieru nie ma dla Ciebie tajemnic? Przyjdź zatem i zmierz się z wyzwaniami, które dla Ciebie przygotowaliśmy! Do wygrania będą oczywiście nagrody – modele i nie tylko.

18:00-20:00 Jest KoKon? No to musi być i motyl!

Z kokonu wykluwa się motyl. Co może powstać w kartki papieru? Zgadliście, także motyl!

Stwórzmy wspólnie przepięknie kolorowe modele, które będą oryginalną ozdobą czy pomysłem na prezent.

20:00-22:00 Origami: z czym to się je? – papierowe pogaduszki

Pizza, astronomia, biologia, medycyna… Przyszłość! No i trochę historii.

Niedziela

 

10:00-12:00 Poskładajmy sobie dzień dobry, część druga. 12:00-13:00 Turniej Kamizumo

Czym jest Kamizumo? Jeśli Twoim pierwszym skojarzeniem są „potężnie” zbudowani wojownicy próbujący wypchnąć się z ringu, to… masz absolutną rację. Tutaj w wersji papierowej stworzymy własnych wojowników i w zaciętej rywalizacji wyłonimy wielkiego mistrza. Do wygrania modele i nie tylko!

13:00-14:00 Nekogami - bo koty są zarąbiste!

Nikt nie zaprzeczy, że koty rządzą światem. Ale pewnie każdy z nas miau kiedyś ochotę poczuć nad nimi władzę. Spokojnie, kartki nie będą drapać. Chyba.

14:00-16:00 Warsztaty otwarte

Przychodzisz, składasz co chcesz i ile chcesz – proste, czyli innymi słowy: wolne składanie. Albo szybkie, to zależy od Was :D

 

*Co oznacza przerwa? Sala pozostaje otwarta dla uczestników. Papiery, modele i książki są do ich dyspozycji. I tak zawsze kończy się tak, że chodzimy i pomagamy ludziom prowadząc normalne warsztaty, ale chcemy dać sobie możliwość zjedzenia ewentualnego posiłku, odetchnięcia i… zobaczenia świata poza salą Dorigami

 

Sala Lobo

(sala 214 – rock band)

Czy miałeś/aś kiedykolwiek marzenie, aby zostać gwiazdą? Może być rockową?

Na Kokonie pomożemy Ci je spełnić! Zbierz swój zespół lub przyjdź na błyskawiczny casting i zagraj ulubione piosenki ze szczytów popularności rock'n'rolla. Do wyboru: gitara elektryczna, gitara basowa,perkusja lub mikrofon do wokalu. Na którym instrumencie odnajdziesz swój ukryty talent? Sala Rock Band, stworzona przez OsuPoli zaprasza!

Sobota

21:30 – Turniej!

 

Strefa Tsubasy

(II Piętro korytarz)

FIFA

Po raz kolejny na KoKonie będzie zorganizowany turniej w Fifa 19 dzięki GG League. Zapisy będą trwały w sobotę na konwencie w godzinach od 10.00 do 12.00 Gry odbywają się w systemie Bo1 z wyjątkiem gry finałowej, która odbywa się w systemie Bo3. Wybór drużyn jest dowolny.

Zachęcamy do udziału ;)

Sobota

12:00 - Rozpoczęcie Turnieju!

Niedziela

10:00 – 16:00 – Wolne granie!

 

 

SOBOTA

14:30 - Spotkanie z Grupą Filmową Darwin na głównej scenie (Sala 110).

 

 

Evil Cosplay

Marzyło Ci się robienie własnego cosplayu i pokazanie go szerszej publiczności, ale nigdy nie było pomysłu na niego? A może jesteś tak kreatywną osobą, że z igły i kawałka materiału potrafisz wyczarować cuda? Jeśli tak to zapraszamy Cię na „Evil Cosplay”!

Zabawa jest prosta losujesz postać i masz w przeciągu paru godziny zrobić jej cosplay z tego, co znajdziesz na konwencie. Jedyne co Cię ogranicza to wyobraźnia. Wszystkoma być zrobione z rzeczy, które są na konwencie np. opakowanie po pizzy, worek na śmieci itp. Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Losowanie postaci odbywać się będzie w sali Music Maister'a (sala 001) od godz.10:00. Wyłonienie zwycięzcy odbędzie się w trakcie przerwy, podczas konkursu cosplay, na głównej scenie (sala 110)

w godzinach 19:00–21:00!

 

Konkurs Cosplay

 

19:00 – główna scena (sala 110)

Jury: The Puddins' Cosplay, Kamil „Kula” Kulczewski, Matis z InneMedium.